Apie "Žalią lietuvišką energiją"

„Žalia lietuviška energija“ – tai prekės ženklas, kuriuo yra žymima elektros energija, pagaminta Lietuvos Respublikoje iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI). Šiuo metu visa elektros energija, žymima šiuo ženklu, yra generuojama didžiausioje AEI naudojančioje elektrinėje Lietuvoje – Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinėje.

Daugiau informacijos apie Kauno hidroelektrinę rasite čia

"Žalia lietuviška energija" rinkai pristatyta 2012 metų kovo 22-ą, dieną, kai visame pasaulyje tradiciškai yra minima Pasaulinė vandens diena. Pirmosios sertifikuotos „Žalios lietuviškos energijos" tiekimo sutartys pasirašytos su Gargžduose įsikūrusia gyvūnų maisto gamintoja „Mars Lietuva“ ir natūralaus mineralinio vandens gamintoja „Druskininkų Rasa“. 

 


Produkto prekės ženklas

Produkto prekės ženklas yra kompleksinis ir neša savyje ne vieną mintį. Žalia prekės ženklo spalva ir paukščio forma parodo, kad elektros energija yra gaminama iš gamtai nekenksmingų energijos išteklių, o mėlyna spalva ir sraigto forma - AEI rūšį - hidroenergiją. Prekės ženklo grafinėje išraiškoje taip pat galime įžvelgti vėjo malūnėlio ir saulės kontūrus, kas irgi sustiprina šio ženklo sąsajas su atsinaujinančiais energijos ištekliais.

Prekės ženklas priklauso didžiausiai Lietuvos elektros energijos gamintojai "Lietuvos energijos gamyba", AB, o mažmeninėje rinkoje produktą plėtojame mes - "Energijos tiekimas". 


Produkto ir prekės ženklo "Žalia lietuviška energija" naudojimas

Juridiniai asmenys ir buitiniai vartotojai, sudarę "Žalios lietuviškos energijos" tiekimo sutartį, jos galiojimo metu gali naudotis specialiu "Žalios lietuviškos energijos" prekės ženklu.

Prekės ženklo „Žalia lietuviška energija“ stiliaus knyga: Parsisiųsti >>
Produkto ir prekės ženklo „Žalia lietuviška energija“
naudojimo taisyklės (galioja nuo 2013.09.02): Parsisiųsti >>

Pagrindinis "Žalios lietuviškos energijos" logotipas: Parsisiųsti >>
Alternatyvūs "Žalios lietuviškos energijos" logotipai: 1 
/ 2 / 3


Elektros energijos tiekimo iš AEI užtikrinimas

1) Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinė, kaip elektros energijos iš AEI gamintoja, yra įtraukta į kilmės garantijų duomenų registrą, administruojamą Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus AB "Litgrid". Elektros energijos kilmės garantija – tai įrašas elektroninėje duomenų bazėje, skirtas elektros energijos kilmei ir jos kiekiui patvirtinti. Kiekvieną mėnesį Energijos tiekimas UAB, priklausomai nuo prognozuojamo bendro "Žalios lietuviškos energijos" vartotojų elektros energijos suvartojimo, yra perleidžiamas tam tikras kilmės garantijų skaičius, kuo yra užtikrinama, kad "Energijos tiekimas" savo klientams gali tiekti elektros energiją, pagamintą iš AEI.

Daugiau informacijos apie kilmės garantijas rasite čia
Ataskaitas apie perleistas kilmės garantijas rasite čia

2) Vartotojas, kuris sudarė "Žalios lietuviškos energijos" tiekimo sutartį, iš Energijos tiekimas UAB gauna sertifikatą, liudijantį, kad jam tiekiama elektros energija yra pagaminama iš AEI.

Sertifikatų pavyzdžiai:
verslui lietuvių k. / anglų k.
buitiniams vartotojams lietuvių k. / anglų k.